Среда
24.04.2024
04:55
Форма входа
Категории раздела
Мои статьи [13]
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 66
Друзья сайта
  • Рахівський РБДЮТ
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    global rise in temperature

    Каталог статей

    Главная » Статьи » Мои статьи

    Про Рахівський РБДЮТ (Районний Будинок дитячої та юнацької творчості)
    Про Рахівський РБДЮТ.

    Директор
    Томащук Володимир Михайлович
    телефон: (03132) 2-10-31
    Заступник директора з навчально-виховної роботи
    Назарик Наталія Василівна


    Районний Будинок дитячої та юнацької творчості є тим широкодоступним закладом позашкільної освіти, який дає дітям і юнацтву освіту, що відповідає їм інтересам, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації.
    Головним завданням діяльності закладу було і залишається задоволення потреб учнів до прояву себе в різних галузях людської діяльності, а пріоритетною метою – є сприяння становленню творчої особистості дитини, підлітка, молодої людини.
    Система навчально-виховної роботи Рахівського РБДЮТ покликана задовольнити потреби розвитку й оновлення навчально-виховного процесу, а також інтереси педагогічного колективу у постійному підвищенні фахового рівня.
    Пріоритетним напрямком у роботі закладу є естетичне виховання, а саме проблеми культурного розвитку особистості, формування естетичних смаків і мистецько-образного мислення дітей, моральне виховання підростаючого покоління.
    В закладі навчається 1211 вихованців – це діти, школярі, підлітки, молодь віком від 6 до 18 років. При будинку дитячої та юнацької творчості працює 38працівників. З них 31 – основних, 7 – сумісників. З вищою освітою працюють 28педагогів, середньою спеціальною - 8, середньою – 2.
    Заняття в гуртках проводяться згiдно типових планів і програм для гуртків, груп та інших творчих об`єднань за напрямами позашкільної освіти:
    художньо-естетичний, туристично-краєзнавчий, екологічний.
    Рахіський РБДЮТ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про позашкільну освіту", Положенням про позашкільний навчальний заклад, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами МОН України, cтатутом.

     

    Історія Рахівського Будинку дитячої та юнацької творчості.
     
    З колишніх установ, які за мету ставили виховання молодого покоління і сьогодні діє Рахівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості. Правда це його теперішня назва, а попередня – дитячий клуб. Дата заснування установи, 15 вересня 1947 року. Першим директором клубу був Сокол Іван Юлійович, який у зв’язку з перевантаженням педагогічною роботою невдовзі був звільнений з цієї посади.
    З перебігом років назви установи змінювалися на: окружний піонерський клуб, районний Будинок піонерів та школярів, районний Будинок дитячої та юнацької творчості. Змінювалися і директори, ними були: А.Ф Сидоренко, М.Я. Лопатова, О.М.Шапран, К. Й. Глекель, В.В.Сурупа, Л.М.Попкова, М.І.Ткач, Ф.В. Нийгер, В.Д.Зейкан, В.М.Папарига, А.О.Романенко, К.І. Спасюк, І.В. Гафинець, О.В. Беркела. З 12 лютого 2001 року Рахівським відділом освіти на посаду директора Рахівського Будинку дитячої та юнацької творчості призначений Томащук Володимира Михайловича .
    Час не вплинув на зміну мети і завдань, які ставлять перед собою працівники закладу. Це залучення дітей у вільний від навчання час до діяльності за вподобанням, виявлення та розвиток талановитих, творчих дітей.
    Після І.Ю. Сокола клуб очолила Антоніна Федорівна Сидоренко.
    При ній діти їздили на екскурсії в місто Ужгород, Львів, побували у музеях, театрі де дивилися виставу «Аленький цветочек». Під час директорування М.Я.Лопатової (1950-1953рр.) та О.М.Шапрана (1955-1957 рр.) працювали акробатичний, хоровий, танцювальний, умілі руки, драматичний гуртки. Здійснювались екскурсії по Закарпаттю, зокрема в місто Ужгород. З хором та танцювальною групою їздили на полонини. При О.М. Шапран була створена футбольна група, закупили форму. Футболісти брали участь у обласних змаганнях, перемагали одноклубників Тячева, Берегова, Хуста. О.Г.Пахір у ті роки керував краєзнавчим і духовим гуртками. Активну участь у районних олімпіадах приймали хор і танцювальна група. Їздили на екскурсії, зокрема ,у Крим. За словами методиста-масовика Г.М.Рачок, яка працювала з 1955-1968рр., діти були залучені до хорового, танцювального, лялькового, радіотехнічного, духового гуртків, домри та художньої студії. Роботи гуртківців-вишивальниць, керівник Ф.Н.Вайсерман, брали участь у виставках, які проходили у м. Києві, навіть у Лондоні.
    Гуртківці приймали участь у районних і обласних олімпіадах. Активними були Тирпак Марія, Черкашина Світлана, Мартовіцький Валерій, Дружкевич Тетяна, Людмила, Ліна, Венгерова Оля.
    За 13-річне керівництво Будинком піонерів та школярів В.Д.Зейкана кількість гуртків, де займалися діти, сягала за 20 .При ньому працювали: художня студія (охоплювала понад 100 дітей з усього району), духовий оркестр, туристсько-краєзнавчий гурток, вишивання, радіо-конструкторський, радіо-операторський, різбярський, авіамодельний, ракетомодельний, кіногурток, фотогурток, хоровий, танцювальний, інтернаціональний, ляльковий, драматичний, футбольна група, літературно-творче об’єднання «Дзвіночок», районне об’єднання червоних слідопитів, гурток масовиків-витівників. З радіо-конструкторського та радіо-операторського гуртків було створено колективну радіостанцію – єдину на такому рівні серед Будинків піонерів області.
    У 1970 році за активну роботу районний Будинок піонерів та школярів відзначили першою премією, а діяльність його визнали найкращою в Україні.
    Це стисло про факти, які вже залишилися в історії. У своїй книзі «Світ дитячих захоплень», яка вийшла у світ в 2003 році, учений кореспондент Національної Академії Педагогічних Наук України, співробітник Інституту педагогіки Національної Академії Педагогічних Наук України Тібор Євгенович Ціглер детально описує роботу працівників РБДЮТ.



    Источник: http://www.rbdut.at.ua/index/pro_rakhivskij_rbdjut/0-30
    Категория: Мои статьи | Добавил: ADMIN (26.04.2010) | Автор: Саша E W
    Просмотров: 2675 | Рейтинг: 5.0/1
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: