Пятница
29.03.2024
00:05
Форма входа
Категории раздела
Мои статьи [13]
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 66
Друзья сайта
  • Рахівський РБДЮТ
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    global rise in temperature

    Каталог статей

    Главная » Статьи » Мои статьи

    Розпочинається спільний проект альянсу «Нова енергія України»
    Розпочинається спільний проект альянсу «Нова енергія України»



    Енергобезпека держави слабшає щодня. Цей невтішний висновок можна зробити з аналізу дій та бездіяльності органів влади, що відповідають за енергетичний напрямок розвитку України. Не маючи в достатньому обсязі традиційних джерел енергії, ми постійно відчуваємо це в повсякденному житті — в невпинно зростаючих цінах на бензин, газ, тепло та інші вкрай необхідні атрибути сьогодення. Без зовнішнього впливу громадськості, без стійкої позиції професіоналів, без активної участі преси ми втратимо енергонезалежність остаточно! Від сьогодні альянс «Нова енергія України» спільно з редакцією газети «День» розпочинають спільний проект «За енергонезалежну Україну!».
    Експерти Альянсу, які оцінюють сьогочасну ситуацію з енергозалежністю України від зовнішніх чинників як загрозливу, вирішили зініціювати за підтримки газети «День» публічну трибуну для дискусій, пропозицій та обговорення, за підсумками яких сформувати Громадське бачення «Енергетичної стратегії України». Орієнтуючись на вас, шановні читачі, як на лідерів думок, на людей, які формують громадську думку в Україні, ми сподіваємося, що наш проект знайде серед вас позитивні відгуки. Ми запрошуємо вас до діалогу та хочемо разом знайти найефективніші шляхи для того, аби енергоефективність була основою особливого енергозберігаючого типу світогляду українського суспільства.


    Ми регулярно зустрічатимемося на сторінках «Дня» для того, щоб обговорити шляхи формування енергоефективної економіки та підвищити енергетичну конкурентоспроможність країни.
    Кожну нашу наступну статтю буде присвячено певному важливому аспекту формування стратегії енергетичної безпеки держави, вони розповідатимуть про конкретні успіхи у цій галузі, продукуватимуть нові ідеї та надаватимуть конкретні рекомендації не тільки владі, а й пересічним громадянам України.
    Дивно, чому на державному рівні пріоритетність політики енергоефективності стоїть чи не на останньому місці. Від високих слів так і не перейшли до конкретних справ. У подальших матеріалах ми проаналізуємо причини такої ситуації та спробуємо разом знайти з неї вихід.
    Але головне, на що спрямована наша ініціатива, — довести кожному українцеві, що енергетична незалежність нашої держави залежить від кожного з нас. Від свідомого заощадливого ставлення до енергоресурсів.
    Тож ми запрошуємо вас, шановні читачі, до активного обговорення на сторінках сайту Альянсу питань, пов’язаних з енергозбереженням та енергобезпекою. Якщо ви маєте пропозиції та ідеї стосовно шляхів досягнення енергетичної незалежності України — чекаємо ваших відгуків.
    Альянс, хоч і є неурядовою громадською організацією, проте намагається робити державну справу: всіляко сприяти подібним ініціативам. Зокрема, щороку проводить конкурс проектів з енергозбереження «Ярмарок ідей». На конкурсі буде представлено проекти з підвищення енергоефективності, спрямовані на використання нетрадиційних, поновлювальних, а також традиційних джерел енергії, енергозберігаючих технологій у промисловості, паливно-енергетичному комплексі, житлово-комунальному господарстві та у повсякденному житті. Цього року фінал «Ярмарку» відбудеться 12 грудня.
    Найкращі проекти та технології буде рекомендовано державним установам України для подальшого просування у національній програмі енергозбереження, західним та вітчизняним інвесторам для фінансування і виробництва. У нас є позитивний досвід реалізації нових проектів, тому щиро запрошуємо винахідників до участі! Це ваш шанс на реальну реалізацію ваших задумів та ідей!
    БЛIЦ-IНТЕРВ’Ю:
    — Валерію Анатолійовичу, на сьогодні українське суспільство, на жаль, переобтяжене різноманітного роду проблемами... Наскільки важливо все ж звернути їхню увагу й на проблеми енергозбереження, котрі для європейських націй є актуальними досить давно?
    — Україна є енергозалежною державою, тим більше — від одного монопольного постачальника енергоресурсів. Тому, якщо ми сьогодні не перейдемо на альтернативні джерела енергії, на заміщення ними хоча б частини традиційних джерел, то завтра побачимо не лише банкрутство металургійних підприємств... Відкладати вирішення тих питань, які ми підніматимемо на шпальтах газети, просто не можна! У нашій державі, на жаль, склалася ситуація, коли влада лише говорить, ставить проблему, але не вирішує її, не робить ніяких практичних кроків. Цим же проектом ми хочемо підштовхнути до дій і владу, і професіоналів, які керують нафтогазовим комплексом. І не тільки підштовхнути, а й підказати, як це робити.
    Нині світ стоїть перед фінансовою кризою... І для нас отримання інвестицій для реформування всього енергетичного сектору є великою проблемою, тому актуальність цієї тематики є надзвичайно високою. Пропонуючи цей проект разом з однією із провідних газет України — газетою «День», ми таким чином формуємо енергозберігаючий світогляд у нашому суспільстві, у свідомості наших громадян. На це й направлено нашу діяльність... Ми не хочемо запровадити лише чергову теоретичну дискусію, тож звертаємося до тих активних українців, які «дозріли» до енергоефективних змін раніше, ніж наші урядовці, і показати їм механізми активної дії для створення нового, українського типу світогляду енергозберігання.
    — Провідні економічні експерти стверджують, що фінансова криза — це найкращий час для проведення економічних реформ, котрі для нашої країни є стратегічними. На вашу думку, чи не є криза й останнім шансом для проведення в Україні енергетичної реформи?
    — Так, можливо, ми й маємо останній шанс для ефективної реформи в енергетичній сфері. Хоча про такий «останній шанс» говорять уже три роки. Ще більше почали говорити після того, як Росія вперше вдвічі збільшила ціни на енергоносії. Про шанс можна говорити постійно, але використати — лише один раз. І ми сьогодні справді маємо той шанс, коли можна використати можливість поступового переходу на європейські ціни на енергоносії для реформування не тільки своєї економіки, а й домашніх господарств. Тобто шляхом енергозберігаючих, енергоефективних проектів не лише на підприємствах, а й для кожного українця змінити підхід нації до питання збереження енергії... Потрібно починати з запитання: «А що я можу зробити?». Якщо вчасно вимкнути світло, закрутити кран (це, звичайно, найпримітивніші приклади), то це буде не лише певна економія сімейного бюджету, а й державного! Разом ми зробимо більше!
    Розмовляв Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»


    ДОВІДКА: Основна сфера діяльності Альянсу — розробка та впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій. Нині він виступає ідеологом проектів з будівництва Всеукраїнського техноцентру енергії майбутнього, Кримського техноцентру енергії майбутнього, вітропарків, малих гідроелектростанцій на території України, створення інвестиційного фонду для реалізації енергетичних проектів, реконструкції та модернізації українських ТЕЦ тощо.


    Источник: http://ecoclub.kiev.ua/
    Категория: Мои статьи | Добавил: ADMIN (13.03.2010) | Автор: Sanya E W
    Просмотров: 1450 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: